Nechme to třídě

Projekt Nechme to třídě je hrazen Jihomoravským krajem z dotačního programu „Preventivní programy škol v roce 2019“. Je evidovaný pod č.j. JMK 33870/2019. Škola obdržela dotaci ve výši 46 300 Kč. Aktivity projektu budou realizovány do 31. 12. 2019.

Cíl projektu:

Podpora pozitivního klimatu školy a zvyšování odborných znalostí a kompetencí pedagogů a školního metodika prevence jako souborný cíl se promítá do tří rovin:

• mít kolektiv odborně vzdělaných pedagogů, kteří třídnickou hodinou jako efektivním nástrojem dokáží preventivně předejít sociálně-patologickým jevům nebo zmírnit případné dopady
  • soustavně vzdělávat metodika prevence
  • vhodnými metodami a formami zlepšit vztahy mezi žáky v ročnících (v jednotlivých třídách)

Obsah projektu:

Projekt systémově řeší zlepšení vztahů mezi žáky komplexním vzděláním pedagogů v oblasti komunikace v návaznosti na školní prostředí, kde zvolenou prioritní úrovní je třída. Výsledným produktem bude třídnická hodina probíhající ve všech ročnících proškolenými třídními učiteli. Jejich odbornost bude zárukou zlepšení sociálního klimatu ve škole. Jde o snahu řešit případné problémové vztahy mezi žáky především vlastními silami a v daném momentu, než spoléhat na odborné instituce s jejich vytížením a často časovým posunem a odezvou. Dále jde o bližší spolupráci pedagogů v roli třídního učitele s prací Školního poradenského pracoviště.

Sekundární úroveň tvoří vzdělávání školního metodika prevence.

Terciální úroveň věnuje pozornost žákům v jednotlivých ročnících vhodně zvoleným preventivním programem.

< 2019 >

Schůzka pro rodiče - Londýn

06.03.2019

Ve středu 6. března 2019 v 17 hodin se uskuteční schůzka pro rodiče žáků, kteří pojedou na zájezd do Londýna.

Edukační odpoledne

14.03.2019

Edukační odpoledne je určeno našim budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Těšíme se na setkání v 17 hodin.

14.03.2019

Ve čtvrtek 14. března otevřeme dveře naší školy. Od rána do 11.40 hodin můžete navštívit vyučování ve všech třídách.

Rodilí mluvčí Aj ve vyučování

Schůzka žákovského parlamentu