top of page

Exkurze do Pevnosti poznání

Exkurze do Pevnosti poznání v Olomouci, která se uskutečnila ve čtvrtek 8.6.2023, se stala výjimečným zážitkem pro celý šestý ročník. S nálepkou "Nudná čísla?" se nám představený program jevil zpočátku jako příslib monotonního dopoledne. Nicméně nás čekalo příjemné překvapení. Naše dobrodružství začalo u prvočísel, která se ukázala být daleko zajímavějšími, než jsme si dokázali představit. Prozkoumávali jsme tajemství dělitelnosti a odhalovali kouzla matematických vztahů. Poté jsme zamířili do expozice nazvané "Světlo a tma", která nám otevřela dveře do fascinujícího světa astronomie a fyziky. V digitálním planetáriu jsme se ponořili do bezkrajného vesmíru a pozorovali tajemné hvězdy. Nechyběla ani zábava, když jsme si vyzkoušeli hru na laserovou harfu či experimentovali s kreslením světlem. Nejvíce nás však bavilo vytváření energie, kterou jsme poté použili k rozsvícení žárovek. Na závěr jsme si udělali malou zastávku u majestátní dóm sv. Václava.


154 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page