top of page

Orientační běh

Ve středu 27. září se za slunečného počasí konal již druhý ročník závodu v orientačním běhu. Této sportovní události se zúčastnili žáci od 5. do 9. ročníku.

Cílem tohoto závodu bylo ověřit fyzickou kondici účastníků a jejich schopnost orientace v terénu podle mapy. V tomto ohledu jsme dosáhli vynikajících výsledků. Žáci 5. a 6. třídy se vydali na trať ve dvojicích nebo měli možnost závodit samostatně. Celkem museli absolvovat dvanáct kontrolních bodů rozmístěných v okolí školy, přičemž letošní ročník byl o to zajímavější, že závodníci obdrželi mapu až v okamžiku startem.

Několikrát se stalo, že někteří závodníci vyrazili směrem, kde se žádný kontrolní bod nenacházel. Přestože se vyskytly drobné potíže na trati způsobené ztrátou orientace, všichni soutěžící se dostali do cíle, a za to si zaslouží velké uznání. Zvláštní uznání patří nejrychlejšímu orientačnímu běžci, Marku Sládkovi, žákovi sedmé třídy, který ukázal, že nejen fyzická zdatnost, ale především schopnost orientace v mapě je klíčem k úspěchu.


123 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page