top of page

Orientační běh - 1. ročník

V úterý 25.10. se za slunečného počasí uskutečnil 1. ročník závodu v orientačním běhu. Závodu se zúčastnili žáci 5. až 9 ročníku.

Tento závod měl ověřit fyzickou připravenost závodníků a jejich orientaci v mapě. A to se myslím podařilo na výbornou. Žáci 5. a 6. třídy na trať vybíhali ve dvojicích a kdo si troufl, tak mohl i samostatně. Celkem je čekalo 10 stanovišť v areálu školy a přilehlém okolí. Žáci 7. až 9 . ročníků měli o tři stanoviště navíc a trasa vedla až ke kapličce Pod Novosády. Abychom zamezili hromadnému zdolání trati, žáci vybíhali vždy s půl minutovým odstupem a mapu dostali těsně před vyběhnutím.

Nejednou se stalo, že závodník vyběhl směrem, kde žádná kontrolka nebyla. Přes drobné komplikace na trati způsobené ztrátou orientace se všichni soutěžící do cíle dostali a za to jim patří velké uznání.


Kompletní výsledky najdete zde.

Fotky z akce naleznete zde.


94 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page