top of page

Oslavy 105. výročí Dne vzniku samostatného československého státu

Aktualizováno: 30. 10. 2023

V rámci vyučovacích hodin výchova k občanství, český jazyk a dějepis jsme se rozhodli oslavit výročí samostatnosti ČSR (28.10.) a seznámit se s historií této události a dozvědět se více o osobnosti Tomáše Garriguea Masaryka.

My, deváťáci, jsme položili květiny k soše TGM v obci a ve vzpomínkové řeči si postupně připomenuli některé významné milníky této události. Zpracovali jsme si informace o historii ČSR, jejich symbolech a původní prvorepublikové rozloze a obyvatelích a osobnostech první vlády. Také jsme se zajímali o život TGM, jeho studium, dílo a politickou kariéru. Podívali jsme se do rodného domu TGM u nás v obci.


194 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page