top of page

Zářivé okamžiky na naší škole!

Minulý týden se na naší škole stalo mnoho událostí, od plaveckých závodů až po Den otevřených dveří. Zde je přehled nejvýznamnějších událostí, které se na naší škole odehrály.


Okresní kolo v plavání

Naši žáci nezastaví před žádnou výzvou, což bylo opět potvrzeno v úterý 28. března, kdy se konaly plavecké závody na okresní úrovni. Naše škola vyslala čtyřčlenná družstva, která se v Ratíškovicích postavila tváří v tvář konkurenci z ostatních škol. A co se stalo? Naši školáci si vedli skvěle a dosáhli vynikajících výsledků! Tento úspěch přisuzujeme hlavně tomu, že máme oproti jiným školám výhodu v podobě bazénu a výuky plavání jako součásti hodin tělesné výchovy. Děkuji všem zúčastněným za výbornou reprezentaci školy.


Cesta za hvězdami

Pro naše školáky se otevřely dveře k nekonečnému vesmíru. Ve čtvrtek 30. března se žáci 5. a 7. ročníku vydali na exkurzi do Hvězdárny a planetária v Brně, kde se mohli podívat na neuvěřitelné výjevy ze světa hvězd a planet. A nejen to - čekala na ně interaktivní přednáška, která je provedla tajemstvím vesmíru a nasměrovala je k obdivu k nekonečnému prostoru.

Žáci se při interaktivní přednášce nejen podívali na hvězdy, planety a vesmírné jevy, ale také se sami zapojili do přednášky. Mohli například soutěžit v kvízu o astronomii nebo pomáhat s interaktivní projekcí na planetární kouli. Všem se velmi líbila atmosféra planetária a nové poznatky, které si z exkurze odnesli. Děkujeme našim žákům za vynikající reprezentaci naší školy a organizátorům exkurze za nezapomenutelný zážitek.Den otevřených dveří

A stále nejsme u konce. Vrchol celého týdne přišel v pátek 31.3. a to Den otevřených dveří, který přilákal mnoho zvědavých rodičů. Žáci vystavovali své projekty a ukazovali, co a jak se na naší škole učí. Součástí byla také výstava soch z recyklovaného materiálu.


Ale to nebylo všechno! V 10:00 se celá škola i s návštěvníky setkala ve vestibulu školy, kde byla připravena CM Dragún s krátkými hudebními vstupy. CM Dragún působí pod záštitou Základní umělecké školy Hodonín, která má na naší škole pobočku a ve které účinkují žáci napříč ročníky.

Nejdříve byly vyhlášeny výsledky proběhlých soutěží, například Matematický klokana. Poté si paní ředitelka převzala slovo a vyprávěla příběh zrození loga. Samotné pokřtění si připravili zástupci Školního parlamentu, měli krátké proslovy a slavnostně vodou pokřtili nové logo. Celý den si můžete připomenou alespoň pomocí fotek v naší fotogalerii.


Rádi bychom na závěr poděkovali všem žákům, kteří se zúčastnili všech akcí a opět ukázali, že naši školu s láskou a hrdostí reprezentují. Dále bychom chtěli poděkovat učitelům a vedení školy za přípravu těchto akcí a také rodičům, kteří nám pomáhají podporovat a rozvíjet naše žáky. Věříme, že se budeme i nadále moci těšit na ty nejlepší zážitky ze školního života.


220 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page