Školní družina 1

Pobyt venku

I během října chodí děti v rámci družinky ven, kde se mohou proběhnout, hrát si na prolézačkách, nadechnout se čerstvého vzduchu a venku třeba i posvačit.

 

 

Podzimní tvoření

Během října tvoří děti výrobky a obrázky s podzimní tematikou. Vystřihováním, lepením a trháním papírků si děti rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a trpělivost. Své výtvory mají děti vystavené na nástěnce u družinky.

 

 

Výlet do ZOO Hodonín

V pátek 18. 9. 2020 se děti z družinky účastnily výletu do ZOO Hodonín. Už cesta autobusem byla začátkem dobrodružství, které si děti náramně užívaly. V ZOO se nám pak věnovala milá paní ošetřovatelka, která nás seznámila s průběhem exkurze. V první naučné části jsme se všichni společně přesunuli pod altánek, kde nám začalo vyprávění na téma „Ferda a ti druzí“. Děti se tak vydaly za tajemstvím hmyzího světa. Dozvěděly se například, jak se dorozumívají včely nebo třeba, jak spolupracují mravenci. Dočkaly se i odpovědí na své zvídavé otázky a zjistily, že ne všechno, co člověk v pohádkách vidí, je pravdou. Součástí naučné části byly také hry, díky kterým si děti mohly mravenčí spolupráci vyzkoušet. Zjistily tak, jak důležitá spolupráce v kolektivu je. Naučná část programu byla doprovázena pohádkovými postavami Ferdy mravence či včelky Máji. Obdrželi jsme také pracovní listy, s kterými budeme pracovat v následujících dnech v družince.

Součástí programu byla samozřejmě samotná prohlídka ZOO, kde děti hned v úvodu zaujali tygři ussurijští či lev jihoafrický. Během prohlídky jsme viděli velké množství zvířat, která děti samy poznávaly i díky animovaným pohádkám. Velkým zážitkem pro děti bylo krmení koz. Poté jsme se přesouvali dále a zaposlouchali se do zvuků místního ptactva, viděli klokana nebo se pobavili u předvádějících se opic. Na závěr si děti koupily nějakou sladkost či suvenýr. Na děti pak před školou čekali natěšení rodiče a děti jim určitě vyprávěly své zážitky. Věříme, že se výlet vydařil a děti si odnesly spoustu nových informací z říše zvířat.

Opičí dráha

Ve středu 16. 9. 2020 se děti z družinky účastnily opičí dráhy, která pro ně byla připravena v tělocvičně ZŠ. Výkony dětí byly podporovány hlasitým fanděním jejích spolužáků, a podle ohlasů si děti opičí dráhu skvěle užily.

Venku

Protože se snažíme využívat krásného slunného počasí, kterého máme v září dostatek, chodíme s dětmi ven na hřiště, kde se mohou proběhnout, pohoupat na houpačce, schovat se v domečku nebo vylézt na věž. Děti si s sebou berou svačinku, což vyvolalo velký ohlas. Společný piknik je vždycky fajn.

Září ve školní družince

 

Během měsíce září se děti ve školní družince navzájem poznávají, seznamují se s chodem a řádem ŠD a pomalu si zvykají na pravidla, na kterých jsme se společně dohodli a odsouhlasili si je již během prvních školních dnů.

Děti se mohou těšit na procházky do parku, kreslení, vyrábění, hraní společenských her, ale také na opičí dráhu, která pro ně bude přichystána v tělocvičně ZŠ.

18. 9. 2020 pojedou děti ze ŠD na výlet do ZOO Hodonín.

Vychovatelka ŠD: Mgr. Hana Strmisková

Kontakt: strmiskova@zstgmcejkovice.cz
518 305 777

 

 

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

Uživatelské jméno: 
Heslo: 
< 2019 >
Květen 23
  • 23

    Beseda s Cyrilem Podolským

    Celý den
    23.05.2019

    Beseda je určena pro žáky 6. – 8. třídy.