Školní družina 1

Únor v družince

Během února jsme s dětmi v družince malovali, kreslili si, vyráběli krásné výtvory, hráli si nebo stavěli autodráhy a farmy pro dřevěná zvířátka. Také jsme často chodili ven na prolézačky do parku nebo do zasněžené krajiny.

Poslední únorový týden mají děti jarní prázdniny, a my jim s paní asistentkou přejeme, aby si je v rámci možností užily dle svých představ.

 

 

 

 

 

Těšíme se na pololetní prázdniny

Ve čtvrtek 28. 1. 2021 dostávaly děti z první třídy své první vysvědčení. V družince pak nadšeně vyprávěly o svých úspěších, a zároveň se těšily na zasloužené pololetní prázdniny.

 

 

 

 

 

Leden – uvnitř i venku

Leden byl ve znamení tvorby výrobků se zimní tématikou, kdy paní asistentka Jiřina Michnová (patří jí velké poděkování) vždy dětem nachystá krásné náměty ke tvoření, předpřipraví dětem materiály, pomůcky a nachystá šablonu, podle které pak děti tvoří. Během tohoto tvoření pak děti trénují trpělivost, zručnost, jemnou motoriku, ale také týmovou spolupráci. Děti spolu krásně spolupracují, pomáhají si a vzájemně se podporují. Naše družinkové odpoledne si zpříjemňujeme procházkami nebo hraním na prolézačkách.

 

 

 

 

 

Lednové tvoření

Dnes děti tvořily sněhuláky – při tvorbě se děti učí jemné motorice, trpělivosti a přesnosti. Krásné výrobky pak zdobí nástěnky školy.

 

 

 

 

 

Leden v družince

Přivítali jsme se zpět po vánočních prázdninách u nás v družince. Děti nadšeně vypráví, co našly pod stromečkem, na jaké pohádky se během prázdnin dívaly a jak si užívaly vánoční čas. Pokračujeme ve vytváření výrobků se zimní tematikou, hrajeme si, stavíme lego, chodíme na procházky nebo hrajeme společenské hry. 

 

 

 

Prosinec – předvánoční čas

Během prosince vyrábí děti výrobky s vánoční tematikou, povídáme si o vánočních zvycích, některé děti dokonce prozradily, co si přejí od Ježíška pod stromeček.

A když nám jeden den napadnul sníh, využili jsme situace a šli si postavit sněhuláka. Škoda jen, že nám ten sníh nevydržel déle, děti z něj byly nadšené.

 

 

Příprava na Mikuláše

Děti se už těší na Mikuláše, čerta i anděla. V družince jsme proto vytvořili krásnou nástěnku, která nám navodí tu správnou mikulášskou atmosféru.

 

 

 

Hrajeme si vevnitř i venku 

Děti jsou zpět plné elánu, není proto divu, že nám v družince vznikají krásné výtvory ze stavebnic, kostiček či lega. Je bezva vidět, jak si děti dokáží hrát v kolektivu, navzájem si pomáhat a dále se rozvíjet. Venku pak skáčeme třeba panáka. Schválně, zkuste zavřít oči a skákat přitom tak, abyste skočili vždy do daného okýnka…nám to dalo docela zabrat 🙂

 

 

Listopad –  Zpět v družince 

Dětem přálo pro návrat zpět do školy a družinky krásné počasí, proto jsme vyrazili hned na procházku do přírody. Všichni jsme rádi, že se opět můžeme společně zasmát, pohrát si, popovídat si, nadýchat se čerstvého vzduchu a užít si podzimního sluníčka. 

 

 

Pobyt venku

I během října chodí děti v rámci družinky ven, kde se mohou proběhnout, hrát si na prolézačkách, nadechnout se čerstvého vzduchu a venku třeba i posvačit.

 

 

Podzimní tvoření

Během října tvoří děti výrobky a obrázky s podzimní tematikou. Vystřihováním, lepením a trháním papírků si děti rozvíjí jemnou motoriku, soustředění a trpělivost. Své výtvory mají děti vystavené na nástěnce u družinky.

 

 

Výlet do ZOO Hodonín

V pátek 18. 9. 2020 se děti z družinky účastnily výletu do ZOO Hodonín. Už cesta autobusem byla začátkem dobrodružství, které si děti náramně užívaly. V ZOO se nám pak věnovala milá paní ošetřovatelka, která nás seznámila s průběhem exkurze. V první naučné části jsme se všichni společně přesunuli pod altánek, kde nám začalo vyprávění na téma „Ferda a ti druzí“. Děti se tak vydaly za tajemstvím hmyzího světa. Dozvěděly se například, jak se dorozumívají včely nebo třeba, jak spolupracují mravenci. Dočkaly se i odpovědí na své zvídavé otázky a zjistily, že ne všechno, co člověk v pohádkách vidí, je pravdou. Součástí naučné části byly také hry, díky kterým si děti mohly mravenčí spolupráci vyzkoušet. Zjistily tak, jak důležitá spolupráce v kolektivu je. Naučná část programu byla doprovázena pohádkovými postavami Ferdy mravence či včelky Máji. Obdrželi jsme také pracovní listy, s kterými budeme pracovat v následujících dnech v družince.

Součástí programu byla samozřejmě samotná prohlídka ZOO, kde děti hned v úvodu zaujali tygři ussurijští či lev jihoafrický. Během prohlídky jsme viděli velké množství zvířat, která děti samy poznávaly i díky animovaným pohádkám. Velkým zážitkem pro děti bylo krmení koz. Poté jsme se přesouvali dále a zaposlouchali se do zvuků místního ptactva, viděli klokana nebo se pobavili u předvádějících se opic. Na závěr si děti koupily nějakou sladkost či suvenýr. Na děti pak před školou čekali natěšení rodiče a děti jim určitě vyprávěly své zážitky. Věříme, že se výlet vydařil a děti si odnesly spoustu nových informací z říše zvířat.

Opičí dráha

Ve středu 16. 9. 2020 se děti z družinky účastnily opičí dráhy, která pro ně byla připravena v tělocvičně ZŠ. Výkony dětí byly podporovány hlasitým fanděním jejích spolužáků, a podle ohlasů si děti opičí dráhu skvěle užily.

Venku

Protože se snažíme využívat krásného slunného počasí, kterého máme v září dostatek, chodíme s dětmi ven na hřiště, kde se mohou proběhnout, pohoupat na houpačce, schovat se v domečku nebo vylézt na věž. Děti si s sebou berou svačinku, což vyvolalo velký ohlas. Společný piknik je vždycky fajn.

Září ve školní družince

 

Během měsíce září se děti ve školní družince navzájem poznávají, seznamují se s chodem a řádem ŠD a pomalu si zvykají na pravidla, na kterých jsme se společně dohodli a odsouhlasili si je již během prvních školních dnů.

Děti se mohou těšit na procházky do parku, kreslení, vyrábění, hraní společenských her, ale také na opičí dráhu, která pro ně bude přichystána v tělocvičně ZŠ.

18. 9. 2020 pojedou děti ze ŠD na výlet do ZOO Hodonín.

Vychovatelka ŠD: Mgr. Hana Strmisková

Kontakt: strmiskova@zstgmcejkovice.cz
518 305 777

 

 

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2021 >
Duben
PoÚtStČtSoNe
   1
 • Celý den
  01.04.2021

  Žádné další detaily o události

234
567891011
12131415161718
19
 • Celý den
  19.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

20
 • Celý den
  20.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

21
 • Celý den
  21.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

22
 • Celý den
  22.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

23
 • Celý den
  23.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

2425
2627282930