Školní družina 2

Paní vychovatelka Korábová je z důvodu úrazu v pracovní neschopnosti, proto prosím posílejte sms omluvenky na telefonní číslo 721225499 (Martina Manišová) nebo 603424015 (Jana Stromská).

Prosinec:

V prosinci naše výtvarné, pracovní i hudební aktivity směřovaly k vánočním svátkům. Ručně vyrobenými ozdobami jsme nakrášlili stromeček v hlavním vestibulu a také ve školní družině. Výrobky s vánoční tématikou jsme vyzdobili družinu i její okolí. Vyráběli jsme čerty, Mikuláše, malovali betlém, vystřihovali andělíčky, zdobili kapříky a hlavně vytvářeli přáníčka pro naše blízké i pro zaměstnance naší školy. Hodně jsme si povídali o našich očekáváních. Měli jsme vánoční besídku se čtením Vánočního příběhu, zpěvem koled a nadělováním dárečků. Byli jsme také popřát a hlavně zazpívat koledy dětem v mladším oddělení školní družiny.  Dárečky se všem moc líbili a určitě si s nimi budeme rádi stavět a hrát. Družina žila nejenom Vánocemi, ale také jsme hodně cvičili v tělocvičně, plavali a hráli společenské hry.

Listopad:

V měsíci listopadu jsme se zaměřili na podzimní výzdobu našeho pavilonu. Pracovali jsme s odpadovým materiálem. Z ruliček od toaletního papíru jsme skládali listy stromů, vločky a z krabic jsme vyráběli dinosaury. Ve výtvarných činnostech jsme pracovali s kontrasty barev a později jsme malovali čerty, Mikuláše a anděly. Protože bylo pěkné počasí, chodili jsme na vycházky a pozorovali změny v přírodě a pobytová znamení zvířat. Povídali jsme si o tradici sv. Martina a vyrobili si koně a husu z papíru. Uspořádali jsme soutěž jednotlivců v hádání hádanek a také soutěž v plavání. Pro mladší oddělení ŠD jsme nacvičili dramatizaci pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, která se dětem moc podařila a menší oddělení i pobavila. Navštívili jsme i místní lidovou knihovnu, kde nám paní Ritterová udělala velmi pěknou a poučnou přednášku o knížkách. Před adventem jsme vyráběli ozdoby na stromeček a také školní stromeček nazdobili a popovídali si o období před Vánocemi. Každý den jsme také chodili do tělocvičny, abychom si zahráli pohybové a míčové hry a zlepšili svou fyzickou kondici.

 

Září:  

Náplň práce družiny se rozděluje na odpočinkovou, rekreační, zájmovou činnost a na přípravu na vyučování, kterou splňujeme formou her a soutěží, abychom si zopakovali vědomosti ze školy. Na začátku školního roku jsme se nejdříve seznámili s bezpečností  a chováním ve družině a místech, která budeme používat k naší činnosti. Dále jsme si říkali, jaké činnosti děti mají nejraději a na které se nejvíc těší. Hráli jsme hry na seznámení, za hezkého počasí jsme chodili na vycházky do parku, na hřiště a do polí, kde jsme sbírali různé přírodniny. Každý den jsme chodili i do tělocvičny, kde jsme hráli pohybové hry, hry s míčem a florbal. Odstartovali jsme celoroční soutěž jednotlivců, při které žáci sbírají body za plnění úkolů, sportování a vyrábění. Školní družinu i okolní chodby jsme začali vyzdobovat výrobky s podzimní tématikou, kreslili jsme ovoce a zeleninu, vyráběli prostorové vlaštovky, kašírovali houby, dýně, vystřihovali ježky.

 

Říjen:  

V říjnu jsme se zapojili do celoškolní akce Týden bez plastů. Bylo zajímavé zjistit, kolik jich v běžném životě používáme. Povídali jsme si o pravidlech slušného chování, zúčastnili jsme se projektu Vyrábíme z odpadového materiálu. Chodili jsme na vycházky, na hřiště a také jsme vyzkoušeli nové hřiště u kostela, které se nám všem moc líbí. Vyráběli jsme ježky, draky, dýně a zdobili jimi školu. Řekli jsme si o důležitosti ochrany přírody a k celosvětovému Dni stromů jsme si uvědomili nutnost sběru starého papíru. Společně s malou družinou jsme byli na výletě v ZOO Hodonín, kde jsme si nejenom prohlídli ZOO, ale také se zúčastnili Expedice do Afriky, což byl výukový program pro děti. Výlet se všem moc líbil a touto cestou děkujeme SRPŠ za zaplacení cesty. K výročí sto let naší republiky jsme byli na vycházce k soše a domku T. G. Masaryka, kde jsme si povídali také o jeho životě a historii naší obce a důležitých budovách v ní. Začali jsme chodit plavat a sportovali nejenom v tělocvičně, ale i na hřišti.

 

Plán práce 2. oddělení školní družiny 2018/2019

 

Září:

 • Hry, ve kterých se děti navzájem seznámí a naučí spolupracovat
 • Sběr přírodnin, vycházka, pozorování změn v přírodě
 • Vyrábění s podzimní tématikou
 • Výroba a pouštění draků

 

Říjen:

 • Podzimní výstava na chodbě školy
 • Vycházka do přírody
 • Vycházka k soše T. G. Masaryka, k jeho domku a kresba obrázku
 • Návštěva knihovny, beseda s paní knihovnicí
 • Společný výlet družin do ZOO Hodonín s výukovým programem

 

Listopad:

 • Sportovní soutěže jednotlivců
 • Dramatizace pohádky a předvedení ve ŠD1.
 • Cvičíme jógu a učíme se relaxovat

 

Prosinec:

 • Vánoční vyrábění a výzdoba školní družiny a chodby
 • Vycházka do přírody, krmení lesních zvířat
 • Vánoční besídka u stromečku

 

Leden:

 • Pohybové aktivity venku dle počasí sáňkování, bobování
 • Soutěž v plavání ŠD
 • Vyhodnocení pololetní soutěže jednotlivců

 

Únor:

 • Výroba masek na karneval ŠD
 • Karneval se soutěžemi
 • Pohybové aktivity v zimě

 

Březen:

 • Vyrábění a výzdoba školy s jarní tématikou
 • Výroba a napsání své první knihy- výroba obálky, jednoduchého příběhu i ilustrace
 • Dárečky žákům 1. třídy
 • Odemykání jara, hry a soutěže

 

Duben:

 • Příprava na Velikonoce, zdobení vajíček, zvyky a tradice
 • Jaro – čas mláďátek – projekty jednotlivců
 • Vycházka do přírody, vyhledávání a pozorování prvních jarních květin, výroba herbáře
 • Výroba čarodějnice a čarodějný karneval ve ŠD
 • Den Země – hry a soutěže

 

Květen:

 • Sportovní soutěže jednotlivců v netradičních disciplínách
 • Vyrábění dárečků ke Dni matek
 • Vycházka na chráněné území, vyhledávání vzácných druhů rostlin a živočichů
 • Množení a ochrana pokojových rostlin

 

Červen:

 • Důkladný úklid stavebnic, hraček a pomůcek ve ŠD
 • Vyrábění ke Dni otců
 • Celodenní výlet
 • Závěrečné vyhodnocení soutěže jednotlivců a předání odměn

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2019 >
Leden
PoÚtStČtSoNe
 1
 • Celý den
  01.01.2019-02.01.2019

  Od soboty 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019 máme vánoční prázdniny. Do školy jdeme ve čtvrtek 3. ledna 2019.

2
 • Celý den
  02.01.2019-02.01.2019

  Od soboty 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019 máme vánoční prázdniny. Do školy jdeme ve čtvrtek 3. ledna 2019.

3456
78
 • Celý den
  08.01.2019

  V úterý 8. ledna 2019 od 15 do 17 hodin proběhnou konzultace o prospěchu a chování žáků.

910111213
1415161718
 • Celý den
  18.01.2019

  V pátek 18. ledna v 17.30 hodin proběhne veřejná generálka předtančení polonézy a vystoupení dětí z kroužku country tanců a dětí ze souboru Čejkovjan.

19
 • Celý den
  19.01.2019

  V sobotu 19. ledna 2019 od 19.30 hodin pořádá naše škola ve spolupráci se Spolkem rodičů tradiční ples, který zahájí žáci školy polonézou.

20
21222324252627
28
 • Celý den
  28.01.2019-01.02.2019

  LVK je určen pro žáky 7. a 8. třídy.

29
 • Celý den
  29.01.2019-01.02.2019

  LVK je určen pro žáky 7. a 8. třídy.

 • Celý den
  29.01.2019

  Žádné další detaily o události

30
 • Celý den
  30.01.2019-01.02.2019

  LVK je určen pro žáky 7. a 8. třídy.

31
 • Celý den
  31.01.2019-01.02.2019

  LVK je určen pro žáky 7. a 8. třídy.

 • Celý den
  31.01.2019

  Edukační odpoledne je určeno budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Těšíme se na setkání v 17 hodin.

 • Celý den
  31.01.2019

  Schůzka rodičů vycházejících žáků s výchovnou poradkyní se uskuteční v 17 hodin v 9. třídě.

 • Celý den
  31.01.2019

  Odměnu za práci v 1. pololetí dostanou děti formou výpisu z vysvědčení ve čtvrtek 31. ledna.