Školní družina 2

Únor
Hurá, konečně nám napadlo trochu sněhu a tak jsme trávili spoustu času zimními radovánkami, koulováním, bobováním, vycházkami, pozorováním ledové krásy a také jsme uspořádali výstavu rampouchů a zajímavého ledu. Naučili jsme se nové hry Na rádia, Sochy, Na sledě. Zimní tématiku jsme zachytili také vodovými barvami a to ptáčky na krmítku. Učili jsme se poznávat přezimující ptáčky, u roliček jsme také krmítka vyráběli. Protože čteme Pipi, nechali jsme se inspirovat jejím dopisem a snažili se také napsat dopis někomu z rodiny. Protože bylo svatého Valentýna, tvořili jsme přáníčka všem, které máme rádi. Poslední týden před jarními prázdninami jsme pojali v masopustním duchu. Žáci vyráběli škrabošky, masky, luštili křížovky, vymalovávali obrázky, povídali si o tradicích a také uspořádali malý karneval se spoustou soutěží a tancováním.
Leden ve školní družině
V lednu navštěvovali družinu stále jen žáci druhého ročníku. Po návratu z vánočních prázdnin našli pod stromečkem nadílku, byly to nové stavebnice a hry. S radostí se pustili do skládání a moc je to bavilo. Na svátek Tří králů jsme si pustili příběh, povídali si a také Tři krále vyrobili. Protože nám počasí přálo, chodili jsme hodně na vycházky po vesnici, polích a také jsme navštěvovali dětská hřiště. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali se a užívali si sněhu. Vyráběli jsme lední medvědy, papírové sněhuláky, tučňáky a také zdobili čepice a rukavice. Hráli jsme mnoho her a také si hodně povídali o tom, jak se správně chovat k druhým, ale také si vážit sám sebe.

.

Listopad a prosinec ve školních družinách

Po nařízené distanční výuce jsme s radostí nastoupili do školy a to od 18. 11. pouze první a druhá třída. Protože se nesmí míchat děti různých tříd, v jedné družině byli pouze prvňáčci a v druhé druháci. Děti se už na sebe moc těšily a byly si velmi vzácné. Po návratu dalších tříd nám vznikla další dvě oddělení, která jsme umístili v učebně malé angličtiny a ve školní knihovně. Přestože jsme nemohli chodit do tělocvičny a zpívat, užili jsme si spoustu her, vánočního vyrábění, skládání ze stavebnic, zdobení vánočního stromečku, ale hlavně každodenních vycházek na čerstvém vzduchu po okolí školy, vesnici, po polích, ale také jsme vyzkoušeli úplně nové dětské hřiště s prolézačkami na Včelíně. Moc děkujeme paní asistentkám Jiřině Michnové, Petře Damborské a Veronice Balusové za to, že nám pomohly s dětmi v nově vytvořených družinách. Před námi jsou Vánoce, na které se určitě každý moc těší a jménem nás všech bychom Vám chtěli popřát hodně zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Listopad

Od začátku listopadu byla distanční výuka, ale od 18. jsme konečně mohli začít chodit do školy a do družiny. V každé družině byli pouze žáci z jednoho ročníku, proto v ŠD 2. byli druháci. Pokračovali jsme v činnostech, jak jsme zvyklí a proto jsme téměř každý den chodili na vycházky do polí, po vesnici a také na prolézačky. Vyráběli jsme vánoční dekorace, anděly, sněhové vločky a také hlavy čertů. Zahráli jsme si i mnoho her a i když jsme museli být v rouškách, bylo u nás veselo a spolu jsme si to užili.

ŔÍJEN
V měsíci říjnu jsme si užívali pěkného počasí a chodili na vycházky, na kterých jsme si opakovali znalosti z přírodovědy. Také jsme vyzdobil chodbu školy podzimní tématikou a společně si zahráli spoustu her a soutěží. Bohužel nám začala distanční výuka a my museli zůstat doma.
Září ve školní družině
Protože bylo velmi pěkné počasí, chodili jsme velmi často na vycházky, na hřiště a taky do parku na prolézačky. Prožili jsme také velmi pěkné projektové odpoledne v ZOO Hodonín, ale také jsme kreslili roztodivné kočky, vyráběli žabky, draky a hady a rozloučili jsme se s vlaštovičkami. Chodili jsme i do tělocvičny, kde jsme hráli spoustu her a soutěží a taky vybíjenou a kopanou. Zúčastnili jsme se i opičí dráhy, ve které si žáci poměřili svoji rychlost a šikovnost.
Projektový den ve ŠD
Již týden před našim projektovým dnem jsme si povídali o zvířatech, kreslili je a také jsme přemýšleli, jakým zvířetem bychom chtěli být a proč. V pátek jsme si zopakovali poučení o bezpečnosti a chování a po obědě jsme nasedli do přistaveného autobusu, který nás zavezl do ZOO Hodonín. Hned u brány na nás čekala paní, která nás zavedla do venkovní učebny a začal výukový program „ Naši chlupatí příbuzní.“ Žáci se hravou formou dozvěděli mnoho zajímavého ze života opic, dokonce i každý žák připravil pro opice krabičku s malou svačinkou. Poté následovala hra na opičí tlupu a taky prohlídka celé ZOO s pracovním listem, do kterého žáci zaznamenávali to, co vypozorovali. Následovalo zhodnocení projektového dne a odjezd domů.
V měsíci září bylo krásně, proto jsme pobývali často venku.

V měsíci září je velmi pěkné počasí a proto jsme mnoho času trávili venku. Dětem se to velmi líbilo a užily si spoustu her na hřišti a na prolézačkách v parku.

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2021 >
Duben
PoÚtStČtSoNe
   1
 • Celý den
  01.04.2021

  Žádné další detaily o události

234
567891011
12131415161718
19
 • Celý den
  19.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

20
 • Celý den
  20.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

21
 • Celý den
  21.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

22
 • Celý den
  22.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

23
 • Celý den
  23.04.2021-23.04.2021

  Žádné další detaily o události

2425
2627282930