Školní družina 2

Paní vychovatelka Korábová je z důvodu úrazu v pracovní neschopnosti, proto prosím posílejte sms omluvenky na telefonní číslo 721225499 (Martina Manišová). Děkuji. 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Únor:

Další měsíc bez naší paní vychovatelky je za námi, i tak jsme ale měli o zábavu postaráno. Hodně času jsme trávili v tělocvičně, kde jsme s paní učitelkou Dvořákovou často cvičili s nářadím, hráli jsme ale i naše oblíbené týmové hry – kopanou, florbal, vybíjenou a basket. Dále jsme se věnovali vyrábění – pomalu družinu i okolní chodby ladíme do jarního období. Paní asistentka Stromská si pro ,,klubáky” několikrát připravila vyrábění slizu, který je mezi dětmi velmi oblíbený. Tato tvořivá odpoledne si děti užily, především holky byly nadšené. Páteční odpoledne chodíme do počítačové učebny, kde si to naopak užívají hlavně kluci. 

________________________________________________________________________________________________________________________________________

Leden:

Paní vychovatelka Korábová je v dlouhodobé pracovní neschopnosti, takže jsme celý měsíc měli záskok. I tak jsme ale každodenně navštěvovali tělocvičnu, kde jsme hráli míčové a pohybové hry. Oba měsíce jsme si také užívali nové hračky a stavebnice, které jsme před Vánoci dostali. Největší úspěch mělo lego pro kluky i holky. Oblíbená je také stavebnice se silničním provozem. Na začátku ledna jsme využili sněhové nadílky a vyrazili jsme stavět sněhuláky, což jsme si velmi užili. Vyráběli jsme také výrobky se zimní tématikou, abychom vyzdobili okolní chodby. První pololetí sice skončilo, ale domluvili jsme se, že s vyhodnocováním bodovací soutěže počkáme až na paní vychovatelku Korábovou. Soutěž ve sbírání bodů za druhé pololetí je ale odstartována, takže můžeme sbírat body dál. Paní vychovatelce Korábové jsme nakreslili obrázky a napsali vzkazy , aby se brzy uzdravila.

Prosinec:

V prosinci naše výtvarné, pracovní i hudební aktivity směřovaly k vánočním svátkům. Ručně vyrobenými ozdobami jsme nakrášlili stromeček v hlavním vestibulu a také ve školní družině. Výrobky s vánoční tématikou jsme vyzdobili družinu i její okolí. Vyráběli jsme čerty, Mikuláše, malovali betlém, vystřihovali andělíčky, zdobili kapříky a hlavně vytvářeli přáníčka pro naše blízké i pro zaměstnance naší školy. Hodně jsme si povídali o našich očekáváních. Měli jsme vánoční besídku se čtením Vánočního příběhu, zpěvem koled a nadělováním dárečků. Byli jsme také popřát a hlavně zazpívat koledy dětem v mladším oddělení školní družiny.  Dárečky se všem moc líbili a určitě si s nimi budeme rádi stavět a hrát. Družina žila nejenom Vánocemi, ale také jsme hodně cvičili v tělocvičně, plavali a hráli společenské hry.

Listopad:

V měsíci listopadu jsme se zaměřili na podzimní výzdobu našeho pavilonu. Pracovali jsme s odpadovým materiálem. Z ruliček od toaletního papíru jsme skládali listy stromů, vločky a z krabic jsme vyráběli dinosaury. Ve výtvarných činnostech jsme pracovali s kontrasty barev a později jsme malovali čerty, Mikuláše a anděly. Protože bylo pěkné počasí, chodili jsme na vycházky a pozorovali změny v přírodě a pobytová znamení zvířat. Povídali jsme si o tradici sv. Martina a vyrobili si koně a husu z papíru. Uspořádali jsme soutěž jednotlivců v hádání hádanek a také soutěž v plavání. Pro mladší oddělení ŠD jsme nacvičili dramatizaci pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků, která se dětem moc podařila a menší oddělení i pobavila. Navštívili jsme i místní lidovou knihovnu, kde nám paní Ritterová udělala velmi pěknou a poučnou přednášku o knížkách. Před adventem jsme vyráběli ozdoby na stromeček a také školní stromeček nazdobili a popovídali si o období před Vánocemi. Každý den jsme také chodili do tělocvičny, abychom si zahráli pohybové a míčové hry a zlepšili svou fyzickou kondici.

 

Září:  

Náplň práce družiny se rozděluje na odpočinkovou, rekreační, zájmovou činnost a na přípravu na vyučování, kterou splňujeme formou her a soutěží, abychom si zopakovali vědomosti ze školy. Na začátku školního roku jsme se nejdříve seznámili s bezpečností  a chováním ve družině a místech, která budeme používat k naší činnosti. Dále jsme si říkali, jaké činnosti děti mají nejraději a na které se nejvíc těší. Hráli jsme hry na seznámení, za hezkého počasí jsme chodili na vycházky do parku, na hřiště a do polí, kde jsme sbírali různé přírodniny. Každý den jsme chodili i do tělocvičny, kde jsme hráli pohybové hry, hry s míčem a florbal. Odstartovali jsme celoroční soutěž jednotlivců, při které žáci sbírají body za plnění úkolů, sportování a vyrábění. Školní družinu i okolní chodby jsme začali vyzdobovat výrobky s podzimní tématikou, kreslili jsme ovoce a zeleninu, vyráběli prostorové vlaštovky, kašírovali houby, dýně, vystřihovali ježky.

 

Říjen:  

V říjnu jsme se zapojili do celoškolní akce Týden bez plastů. Bylo zajímavé zjistit, kolik jich v běžném životě používáme. Povídali jsme si o pravidlech slušného chování, zúčastnili jsme se projektu Vyrábíme z odpadového materiálu. Chodili jsme na vycházky, na hřiště a také jsme vyzkoušeli nové hřiště u kostela, které se nám všem moc líbí. Vyráběli jsme ježky, draky, dýně a zdobili jimi školu. Řekli jsme si o důležitosti ochrany přírody a k celosvětovému Dni stromů jsme si uvědomili nutnost sběru starého papíru. Společně s malou družinou jsme byli na výletě v ZOO Hodonín, kde jsme si nejenom prohlídli ZOO, ale také se zúčastnili Expedice do Afriky, což byl výukový program pro děti. Výlet se všem moc líbil a touto cestou děkujeme SRPŠ za zaplacení cesty. K výročí sto let naší republiky jsme byli na vycházce k soše a domku T. G. Masaryka, kde jsme si povídali také o jeho životě a historii naší obce a důležitých budovách v ní. Začali jsme chodit plavat a sportovali nejenom v tělocvičně, ale i na hřišti.

 

Plán práce 2. oddělení školní družiny 2018/2019

 

Září:

 • Hry, ve kterých se děti navzájem seznámí a naučí spolupracovat
 • Sběr přírodnin, vycházka, pozorování změn v přírodě
 • Vyrábění s podzimní tématikou
 • Výroba a pouštění draků

 

Říjen:

 • Podzimní výstava na chodbě školy
 • Vycházka do přírody
 • Vycházka k soše T. G. Masaryka, k jeho domku a kresba obrázku
 • Návštěva knihovny, beseda s paní knihovnicí
 • Společný výlet družin do ZOO Hodonín s výukovým programem

 

Listopad:

 • Sportovní soutěže jednotlivců
 • Dramatizace pohádky a předvedení ve ŠD1.
 • Cvičíme jógu a učíme se relaxovat

 

Prosinec:

 • Vánoční vyrábění a výzdoba školní družiny a chodby
 • Vycházka do přírody, krmení lesních zvířat
 • Vánoční besídka u stromečku

 

Leden:

 • Pohybové aktivity venku dle počasí sáňkování, bobování
 • Soutěž v plavání ŠD
 • Vyhodnocení pololetní soutěže jednotlivců

 

Únor:

 • Výroba masek na karneval ŠD
 • Karneval se soutěžemi
 • Pohybové aktivity v zimě

 

Březen:

 • Vyrábění a výzdoba školy s jarní tématikou
 • Výroba a napsání své první knihy- výroba obálky, jednoduchého příběhu i ilustrace
 • Dárečky žákům 1. třídy
 • Odemykání jara, hry a soutěže

 

Duben:

 • Příprava na Velikonoce, zdobení vajíček, zvyky a tradice
 • Jaro – čas mláďátek – projekty jednotlivců
 • Vycházka do přírody, vyhledávání a pozorování prvních jarních květin, výroba herbáře
 • Výroba čarodějnice a čarodějný karneval ve ŠD
 • Den Země – hry a soutěže

 

Květen:

 • Sportovní soutěže jednotlivců v netradičních disciplínách
 • Vyrábění dárečků ke Dni matek
 • Vycházka na chráněné území, vyhledávání vzácných druhů rostlin a živočichů
 • Množení a ochrana pokojových rostlin

 

Červen:

 • Důkladný úklid stavebnic, hraček a pomůcek ve ŠD
 • Vyrábění ke Dni otců
 • Celodenní výlet
 • Závěrečné vyhodnocení soutěže jednotlivců a předání odměn

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2019 >
Březen
PoÚtStČtSoNe
    123
456
 • Celý den
  06.03.2019

  Ve středu 6. března 2019 v 17 hodin se uskuteční schůzka pro rodiče žáků, kteří pojedou na zájezd do Londýna.

78910
11121314
 • Celý den
  14.03.2019

  Edukační odpoledne je určeno našim budoucím prvňáčkům a jejich rodičům. Těšíme se na setkání v 17 hodin.

 • Celý den
  14.03.2019

  Ve čtvrtek 14. března otevřeme dveře naší školy. Od rána do 11.40 hodin můžete navštívit vyučování ve všech třídách.

151617
1819
 • Celý den
  19.03.2019

  V úterý 19. března se náš žák 9. třídy Adam Červenka zúčastní krajského kola matematické olympiády v Brně.

 • Celý den
  19.03.2019

  Žádné další detaily o události

2021
 • Celý den
  21.03.2019

  Žádné další detaily o události

 • Celý den
  21.03.2019

  Naše škola se připojila k akci Ponožkový den u příležitosti Světového dne Downova syndromu ve čtvrtek 21. března.
  Zapojit se můžete tím, že si vezmete na každou nožku jinou ponožku.

222324
25
 • Celý den
  25.03.2019

  Žádné další detaily o události

26
 • Celý den
  26.03.2019

  Žádné další detaily o události

27
 • Celý den
  27.03.2019

  Žádné další detaily o události

 • Celý den
  27.03.2019

  Žádné další detaily o události

2829
 • Celý den
  29.03.2019

  V pátek 29. března 2019 od 17 do 19 hodin se Vám předvedou s hudebním, tanečním, dramatickým a
  sportovním vystoupením žáci naší školy. V programu vystoupí i děti z MŠ Čejkovice a ZUŠ Hodonín.
  Starší dívky pro Vás připravují malé občerstvení.
  Jste srdečně zváni.

 • Celý den
  29.03.2019

  Projektové dopoledne pro žáky 1. stupně.

3031