Školní družina 2

Duben ve školní družině
Duben jsme začali vesele pyžamovým dnem. Velikonoční vyrábění nás velmi bavilo. Začalo pěkné počasí a tak jsme spoustu času pobývali venku na víceúčelovém a workoutovém hřišti. Ve školní zahradě jsme pozorovali probouzející se přírodu. Malovali sluníčka, vyráběli velikou čarodějnici a také spoustu malých. V tělocvičně hráli vybíjenou, kopanou, házenou, florbal a další hry. Plavání nás také velmi baví a děláme vše proto, abychom se více hýbali a byli zdravější.

Březen ve školní družině
Hlavní akce, která se konala, byl už dlouho očekávaný karneval. Děti si připravily masky a spolu s dalšími družinami tančily, soutěžily a dováděly celé páteční odpoledne. Jaro začalo klepat na dveře a proto jsme trávili spoustu času na hřišti i školní zahradě. Užili jsme si i den vody a pozorovali jezírko a jeho obyvatele, také jsme výtvarně zpracovali důležitost vody. Chodili jsme i plavat a také hrát míčové hry do tělocvičny, cvičili jsme na nářadí a také měli opičí dráhu. Vyrobili jsme holubice míru, zajíčky, slepičky, sněženky a ovečky. Tento měsíc nás přibylo, protože s námi začali chodit do družiny i noví žáci z Ukrajiny, kteří se ihned zapojili s námi do našich činností.
Únor ve školní družině
Měsíc únor byl pro nás ve znamení velké nemocnosti dětí i paní vychovatelek, proto byly družiny spojené každý týden jinak. Ale ani toto nám nezabránilo mít velmi pestrou činnost. Na začátku jsme si vyprávěli o olympiádě a soutěžili v různých disciplínách. Potom jsme žili masopustem a vyráběli klauny. Plánovaný karneval ale neproběhl z důvodu velké nemocnosti. Malovali jsme ptáčky na krmítku a přitom si zopakovali druhy, které u nás přezimují. Na konci měsíce jsme vyráběli holubice míru. Chodili jsme na vycházky, hráli spoustu her a soutěží a sportovali v tělocvičně i na hřišti.

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2022 >
Květen
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031