Školní družina 2

Září:

Náplň práce družiny se rozděluje na odpočinkovou, rekreační, zájmovou činnost a na přípravu na vyučování, kterou splňujeme formou her a soutěží, abychom si zopakovali vědomosti ze školy. Na začátku školního roku jsme se nejdříve seznámili s bezpečností  a chováním ve družině a místech, která budeme používat k naší činnosti. Dále jsme si říkali, jaké činnosti děti mají nejraději a na které se nejvíc těší. Hráli jsme hry na seznámení, za hezkého počasí jsme chodili na vycházky do parku, na hřiště a do polí, kde jsme sbírali různé přírodniny. Každý den jsme chodili i do tělocvičny, kde jsme hráli pohybové hry, hry s míčem a florbal. Odstartovali jsme celoroční soutěž jednotlivců, při které žáci sbírají body za plnění úkolů, sportování a vyrábění. Školní družinu i okolní chodby jsme začali vyzdobovat výrobky s podzimní tématikou, kreslili jsme ovoce a zeleninu, vyráběli prostorové vlaštovky, kašírovali houby, dýně, vystřihovali ježky.

Říjen:

V říjnu jsme se zapojili do celoškolní akce Týden bez plastů. Bylo zajímavé zjistit, kolik jich v běžném životě používáme. Povídali jsme si o pravidlech slušného chování, zúčastnili jsme se projektu Vyrábíme z odpadového materiálu. Chodili jsme na vycházky, na hřiště a také jsme vyzkoušeli nové hřiště u kostela, které se nám všem moc líbí. Vyráběli jsme ježky, draky, dýně a zdobili jimi školu. Řekli jsme si o důležitosti ochrany přírody a k celosvětovému Dni stromů jsme si uvědomili nutnost sběru starého papíru. Společně s malou družinou jsme byli na výletě v ZOO Hodonín, kde jsme si nejenom prohlídli ZOO, ale také se zúčastnili Expedice do Afriky, což byl výukový program pro děti. Výlet se všem moc líbil a touto cestou děkujeme SRPŠ za zaplacení cesty. K výročí sto let naší republiky jsme byli na vycházce k soše a domku T. G. Masaryka, kde jsme si povídali také o jeho životě a historii naší obce a důležitých budovách v ní. Začali jsme chodit plavat a sportovali nejenom v tělocvičně, ale i na hřišti.

Plán práce 2. oddělení školní družiny 2018/2019

Září:

• Hry, ve kterých se děti navzájem seznámí a naučí spolupracovat
  • Sběr přírodnin, vycházka, pozorování změn v přírodě
  • Vyrábění s podzimní tématikou
  • Výroba a pouštění draků

Říjen:

• Podzimní výstava na chodbě školy
  • Vycházka do přírody
  • Vycházka k soše T. G. Masaryka, k jeho domku a kresba obrázku
  • Návštěva knihovny, beseda s paní knihovnicí
  • Společný výlet družin do ZOO Hodonín s výukovým programem

Listopad:

• Sportovní soutěže jednotlivců
  • Dramatizace pohádky a předvedení ve ŠD1.
  • Cvičíme jógu a učíme se relaxovat

Prosinec:

• Vánoční vyrábění a výzdoba školní družiny a chodby
  • Vycházka do přírody, krmení lesních zvířat
  • Vánoční besídka u stromečku
  • Výroba dárečků pro opuštěné seniory a předání formou vycházky se zpěvem koled

Leden:

• Pohybové aktivity venku dle počasí sáňkování, bobování
  • Soutěž v plavání ŠD
  • Vyhodnocení pololetní soutěže jednotlivců

Únor:

• Výroba masek na karneval ŠD
  • Karneval se soutěžemi
  • Pohybové aktivity v zimě

Březen:

• Vyrábění a výzdoba školy s jarní tématikou
  • Výroba a napsání své první knihy- výroba obálky, jednoduchého příběhu i ilustrace
  • Dárečky žákům 1. třídy
  • Odemykání jara, hry a soutěže

Duben:

• Příprava na Velikonoce, zdobení vajíček, zvyky a tradice
  • Jaro – čas mláďátek – projekty jednotlivců
  • Vycházka do přírody, vyhledávání a pozorování prvních jarních květin, výroba herbáře
  • Výroba čarodějnice a čarodějný karneval ve ŠD
  • Den Země – hry a soutěže

Květen:

• Sportovní soutěže jednotlivců v netradičních disciplínách
  • Vyrábění dárečků ke Dni matek
  • Vycházka na chráněné území, vyhledávání vzácných druhů rostlin a živočichů
  • Množení a ochrana pokojových rostlin

Červen:

• Důkladný úklid stavebnic, hraček a pomůcek ve ŠD
  • Vyrábění ke Dni otců
  • Celodenní výlet
  • Závěrečné vyhodnocení soutěže jednotlivců a předání odměn

< 2018 >
  • Celý den

Žáci 4. třídy pojedou ve čtvrtek 1. listopadu do Hodonína na dopravní hřiště.

06.11.2018

V úterý 6. listopadu se vybraní žáci 5. – 9. třídy zúčastní plaveckých závodů v Ratíškovicích.

07.11.2018

Ve středu 7. listopadu se vybraní žáci 6. – 7. třídy zúčastní florbalového turnaje v Dolních Bojanovicích.

09.11.2018

V pátek 9. listopadu se vybraní žáci  8. – 9. třídy zúčastní florbalového turnaje v Dolních Bojanovicích.

13.11.2018

V úterý 13. listopadu v 17 hodin se uskuteční třídní schůzky.

• 17:00 -18:00

V pondělí 19. listopadu v 17 hodin se bude konat schůze členů SRPŠ.

20.11.2018

V úterý 20. listopadu jedou žáci 3., 4. třídy a část 5. třídy do Brna do divadla Radost.

• Celý den

Ve středu 21. listopadu si děti osvojí dovednosti v keramické dílně.

• Celý den

Ve čtvrtek 22. listopadu si děti osvojí dovednosti v keramické dílně.

• 13:00 -18:00
    25.11.2018

V neděli 25. listopadu pořádá naše škola Předadventní setkání.
    Co vás čeká?
    Kavárna plná zimních dobrot, poslech živé i reprodukované hudby, prodejní stánky, tvořivé dílny pro děti i dospělé, fotokoutek, prodej výrobků klientů z Narnie, hra na flétny žáků 3. třídy.
    V 15 hodin se uskuteční dražba andělů a tombola plná překvapení.
    Vstupné dobrovolné. Výtěžek akce bude věnován domovu Narnie z Morkůvek.

• 17:00 -18:00
    28.11.2018

Ve středu 28. listopadu 2018 v 17 hodin se v budově školy uskuteční schůzka pro rodiče dětí, které půjdou v příštím roce k zápisu k povinné školní docházce.