Školní družina 3

Duben ve školní družině

Začátek dubna se nesl ve znamení blížících se Velikonoc, takže jsme čas ve družině věnovali velikonočnímu tvoření a povídání o těchto svátcích. Vytvořili jsme si velikonoční kuřátka a slepičky s vajíčky, třídu jsme si vyzdobili věncem z vajíček z látky, poté jsme si vytvořili velikonoční knihu vzpomínek a na závěr měsíce jsme si všichni udělali čarodějnice a čarodějné kočky.

Když nám přálo počasí, vyrazili jsme na workoutové hřiště a na zahradu, případně na hřiště vedle školky nebo na krátkou procházku. Využili jsme také školní bazén i tělocvičnu.

Ve družině jsme si povídali, hráli si s kartami, legem, různé stolní hry a nechybělo ani naše oblíbené skládání z cihliček.

Březen ve školní družině

V březnu nás kromě jarních prázdnin čekal odložený karneval, na který se všechny děti moc těšily. Připravily si krásné masky a celé odpoledne jsme si v tělocvičně všichni užili. Kromě toho jsme pravidelně chodili na procházky a na workoutové hřiště v blízkosti školy. Když nám počasí nepřálo, zůstali jsme ve družině, kde jsme si hráli na obchod a na školu, hráli jsme různé deskové hry a karty nebo si děti skládaly výrobky z lega a kreslily.

Jaro jsme přivítali vyrobením sněženek, kreslili jsme jaro klíčovou dírkou, ve světový den vody jsme kreslili vodu v různých skupenstvích do kapky vody, vytvářeli jsme slepičky, ovečky i kočičky. Všechny děti jsou moc šikovné a výrobky nám krásně zdobí naši družinu i chodbu školy.

< 2022 >
Červenec