Školní družina 3

Prosinec ve školní družině

Poslední měsíc jsme si ve družině pořádně užili. Na začátku jsme připravili velký kotel a hlavy čertů, které nám zdobily naše dveře. Vyráběli jsme i zimní krajinku s tučňáky a sněhuláky, vodovými barvami jsme kreslili barevné ryby, děti si procvičily písmenka ve svém jméně a pro rodiče si každý připravil vánoční přání. Kromě toho jsme chodili plavat do školního bazénu, když bylo hezky, šli jsme na procházku v okolí školy, na hřiště a využili jsme i posledního sněhu k radovánkám. A když počasí nebylo nejlepší, hráli jsme si ve družině s hračkami a kartami, kreslili jsme, vybarvovali, hráli jsme hry a stavěli jsme domečky, autobus a restauraci z cihliček. Na závěr měsíce jsme měli vánoční besídku, na které jsme si zazpívali koledy a rozbalili spoustu dárků.

 

Listopad ve školní družině

Další měsíc ve družině utekl jako voda a nás už čeká jen ten nejhezčí snad pro všechny děti, které se těší na Vánoce. V listopadu jsme díky stále hezkému počasí trávili čas venku na hřištích v blízkosti školy, chodili jsme do bazénu i do tělocvičny, kde si to děti moc užívají. Pokud nám počasí nepřálo, byli jsme všichni ve družině a tvořili jsme draky, pavouky s pavučinami i koně na sv. Martina. Volný čas jsme využili hraním různých karetních i deskových her, kreslením, stavěli jsme si domečky i obchod a restauraci.

Říjen ve školní družině

Říjen nás příjemně překvapil hezkým počasím, tak jsme s dětmi co nejvíce času trávili venku na hřišti u školy i u školky a chodili jsme na procházky. Všímali jsme si změn v přírodě, pozorovali jsme zvířata i stromy. Spoustu času jsme strávili i v tělocvičně, kde děti trénovaly florbal, prolézaly připravenou opičí dráhu a také zkoušely šplh a houpání se na laně. Ani tento měsíc jsme nevynechali bazén, kde se dětem moc líbí. Ve družině se děti hrály se všemi hračkami, vybarvovaly spoustu obrázků a tvořily deštníky, bedýnky s ovocem, jemnou motoriku procvičovaly stříháním a lepením lístečků a dřívek na papírové stromy.

 

Návštěva Zoologické zahrady Hodonín
V pondělí 18. října jsme se s družinou vydali na exkurzi do Zoologické zahrady Hodonín. Po obědě jsme nastoupili do autobusu, který nás dovezl na místo. V zoo na nás již čekaly 2 paní ošetřovatelky. Ty nás provedly a seznámily se zvířaty, která jsou tam k vidění. Děti byly velmi šikovné a na většinu otázek znaly správné odpovědi. Na závěr prohlídky děti dostaly možnost nakrmit kozy, z čehož měly velkou radost. Potom si zakoupily suvenýr na památku a vyrazili jsme za rodiči, kteří již netrpělivě čekali u školy. Z reakcí dětí bylo vidět nadšení a radost z povedeného výletu.

Září ve školní družině

V průběhu prvního školního měsíce děti poznávají nejen nové kamarády a spolužáky, ale také jsou seznámeni s chodem družiny, jejím řádem a pravidly, na kterých jsme se na začátku všichni domluvili. Tuto družinu navštěvují děti z přípravné a 1. třídy.

V září jsme měli štěstí na hezké počasí, proto jsme téměř každý den byli venku na hřištích v okolí školy, na školní zahradě nebo na procházce, využili jsme také prostory tělocvičny a děti si poprvé vyzkoušeli i plavání v bazénu. A když zrovna hezky nebylo, byli jsme v naší družině, ve které jsme hráli karty, stavěli z kostek a cihliček a také jsme vyráběli dýně, jablíčka a podzimní stromy.

 

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2022 >
Leden
PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31