Úspěchy sportovní 2018/2019

Ve středu 26.9. se naši žáci zúčastnili závodu v přespolním běhu, který se konal v Hodoníně u stadionu U Červených domků. Jedná se o běžecký závod, kde soutěží 5 členná družstva v každé kategorii. Letošního závodu se zúčastnilo 14 škol, to znamenalo konkurenci více jak 270 závodníků. Za velký úspěch považuji už jen to, že se nám podařilo obsadit všechny kategorie a mohli jsme nastoupit do každého závodu.

 Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo chlapců mladších, kde ve složení (Sládek David, Šváb Tomáš, Sedláček Ladislav, Jeřábek Ondřej, Ondřej Sýkora) vybojovali pěkné 8. místo. V kategorii Chlapci IV. se umístili žáci ve složení (Martinec Matěj, Prčík Adam, Bruce Michal, Konečný Radek) na 10. místě

V kat.Dívky III. (Zavadilová Karolína, Kmentová Markéta, Vaňková Johana, Tóthová Agáta) a

Dívky IV. (Tihlaříková Simona, Drábková Anna, Špérová Tereza, Štavíková Pavla ), se umístili shodně na 14. místě

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl v kat. IV. Michael Bruce 10. místo, v kat. III. Ladislav Sedláček 12. místo a Ondřej Jeřábek 14. místo. Všem závodníkům děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Okresní závody v plavání družstev

Žáci naší školy se v úterý 6.11. zúčastnili okresního kola družstev v plavání.

Na soutěži si nevedli vůbec špatně a dosáhli skvělých výsledků.

Nejlépe si v soutěži týmů vedli děvčata, která v kategorii 6.-7. tř.ve složení (Kočaříková Eva, Janošková Natálie, Tihlaříková Simona, Košutová Viktorie) obsadili druhé místo.

V kategorii 8.-9. tř. obsadila děvčata ve složení (Drábková Anna, Janošková Barbora, Florianová Ester, Špérová Tereza) taktéž druhé místo

Mezi nejúspěšnější individuální start se postaral Jan Fiala, který ovládl disciplínu 50m kraul a Jakub Kratochvíl, který na stejné trati zvítězil v nejstarší kategorii.

Z prvního místa se mohla také radovat štafeta chlapců v kategorii 4.-5. tř. ve složení (Fiala Jan, Trávníček Lukáš, Hlavinka Michal, Ivičič Jan)

Velké poděkování patří nejen žákům, kteří se umístili na stupních vítězů, ale hlavně všem ostatním, kteří svými výkony přispěli k tomu, že se naše škola umístila v celkovém pořadí škol v okresním kole na výborném třetím místě.

Florbalový turnaj

Ve středu 7.11. a v pátek 9.11. se uskutečnily v Dolních Bojanovicích florbalové turnaje, kterých se historicky poprvé zúčastnili i žáci naší školy. Středa patřila žákům 6.-7. tříd. a pátek 8.-9. tříd.

V loňském roce jsme do školy pořídili základní vybavení na florbal, jako jsou hokejky a míčky a pomalu jsme se začali s tímto sportem seznamovat. Jelikož není v Čejkovicích žádný kroužek, který by se přímo na florbal specializoval, museli jsme si vystačit pouze s přípravou v hodinách tělocviku.

I z toho důvodu jsme na náš první turnaj neodjížděli s velkými ambicemi, protože s jednou hodinou týdně se dá jen těžko konkurovat týmům, které se tomuto sportu věnují i v mimoškolních aktivitách.

V mladší kategorii se stal hlavní oporou našeho týmu brankář Jonáš Hřiba, který nám zachránil spoustu gólů a je vidět, že dojíždění na florbalové tréninky se vyplatilo. I přesto se nám bohužel nepodařilo prosadit a kluci skončili na 5. místě

Ve starší kategorii kluci předváděli vyrovnané výkony, ale bohužel jsme dopláceli na nesehranost a nervozitu v závěrech utkání, i přesto jsme byli schopni ostatním soupeřům konkurovat. Ani jedno utkání neprohráli velkým gólovým rozdílem a celkově z toho bylo 6. místo.

Ve sportu není důležité za každou cenu vyhrát, ale důležitější je umět přijmout porážku.

Děkuji všem, kteří se turnajů zúčastnili a reprezentovali naši školu.

 

 

Opičí dráha

V naší škole proběhl již tradiční závod v opičí dráze. Tato soutěž je sestavena z nejrůznějších překážek a na jejich zdolání musí závodník vynaložit nemalé úsilí a dávku obratnosti. Závodu se mohli zúčastnit žáci prvního stupně, kteří soutěžili v kategoriích 1. třída, 2.  –  3. třída a 4.-5. třída. Závod doprovázela již tradičně skvělá atmosféra a povzbuzování všech přihlížejících. Nejlépe se s připravenou tratí popasovali tito žáci.

1. třída chlapci

 1. Dominik Exel
 2. Marian Sůkal
 3. Jan Brhel

1. třída dívky

 1. Kateřina Justelová
 2. Alžběta Kmentová
 3. Sofie Flíčková

2.- 3 třída chlapci

 1. Ondřej Konečný
 2. Jáchym Berka
 3. Tadeáš Konečný

 

2.- 3. třída dívky

 1. Tereza Vašková
 2. Zuzana Pecůchová
 3. Anna Švábová

4.- 5. třída chlapci

 1. Lukáš Trávníček
 2. Prokop Vaněk
 3. Michal Hlavinka

4.- 5. třída dívky

 1. Karolína Kalábková
 2. Tereza Nosková
 3. Lucie Brhelová

Děkuji všem zúčastněným a všem, kteří se podíleli na přípravě soutěže.

 

Žáci naší školy se zúčastnili okrskového kola fotbalového turnaje Mc Donald´s Cup. Turnaj, kde mohli soutěžit žáci 3. až 5. třídy, pořádala  ZŠ Vančurova v Hodoníně.

V turnaji jsme nebyli považováni za favority, ale rozhodně jsme se nepřijeli pouze zúčastnit. V prvním zápase jsme se jen rozkoukávali v novém prostředí a i to mělo za následek, že jsme první zápas prohráli 3:0 se ZŠ OČOV. Nicméně kluci se nezalekli a nenechali se první porážkou rozhodit a v dalších třech zápasech jsme dokázali vybojovat vítězství. To už jsme se ocitli před branami finále, kde jsme opět narazili na ZŠ OČOV. Kluci na sobě nedali znát, že by se jednalo o předem jasný zápas a svou bojovností a disciplinovanou hrou drželi celý zápas bezbrankové skóre. Rozhodující moment přišel v poslední minutě, kdy po krásné akci doputoval míč do soupeřovy branky a propuklo oslavné šílenství. Soupeř nedokázal již reagovat a zaslouženě jsme vyhráli.  Touto výhrou jsme se stali vítězi celého turnaje a postoupili jsme do okresního kola, které se uskuteční 15. 5. 2019 v Hroznové Lhotě.

Děkuji klukům za krásné zápasy a vzornou reprezentaci školy a věřím, že v okresním kole navážeme na podobné výkony. 

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Berka Jáchym, Šabo Jan, Konečný Ondřej, Štavík Vojta, Vaněk Prokop, Trávníček Lukáš, Oleníček Jáchym, Kurtin Ondřej, Hlavinka Michal, Hlinecký Jakub, Fiala Jan.

Mc Donald´s Cup

Ve středu 15. 5. 2019 se uskutečnilo okresní kolo, které hostila Hroznová Lhota. Přes velmi nepříznivé podmínky, které zde panovaly, se žáci naší školy se do turnaje vrhli s chutí a velkým odhodláním navázat na předešlé výsledky. To se jim do puntíku podařilo hned v prvním zápase, kdy porazily výběr Žarošic rozdílem jedné branky. To nám nejen zvedlo sebevědomí, ale zajistilo i postup ze skupiny. Následující zápasy jsme předváděli vyrovnané výkony, ale bohužel se nám je nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Nejvíce nás mrzí souboj o 3. místo, který jsme sehráli s družstvem Dolních Bojanovic. I tak je to pro nás výborný výsledek a  4. místo v okrese je velkým úspěchem a překvapením. Děkuji Všem za vzornou reprezentaci školy.

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Berka Jáchym, Šabo Jan, Konečný Ondřej, Štavík Vojta, Vaněk Prokop, Trávníček Lukáš, Oleníček Jáchym, Kurtin Ondřej, Hlavinka Michal, Hlinecký Jakub, Fiala Jan, Adéla Opluštilová.

Mistrovství Republiky v atletice

V sobotu a v neděli( 22.9. – 23. 9.) proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České Republiky v atletice žactva. V hodu kladivem zvítězil a Mistrem České republiky se stal Jakub Kratochvíl výkonem 55,16 m. Na šestém místě se umístil Matěj Martinec výkonem 43,20 m. 
Jakub Kratochvíl bude reprezentovat ČR v Mezistátním utkání ČR – Chorvatsko – Slovinsko – Slovensko – Maďarsko žáků a žákyň, které proběhne v sobotu 29.9. v Györu v Maďarsku.

Krajský přebor

V sobotu 4. 5. 2019 proběhl v Břeclavi Krajský přebor v atletice žactva. Žáci atletického kroužku získali šest medailí. Nejlépe si vedl Matěj Martinec, který zvítězil a Krajským přeborníkem se stal v hodu kladivem výkonem 46.24 m. Druhá místa získali: Ladislav Sedláček ve skoku o tyči výkonem 250 cm a Karolína Zavadilová rovněž ve skoku o tyči výkonem 190 cm. Na třetím místě se umístili: Matěj Martinec hod diskem výkonem 30.72 m, Tereza Špérová skok o tyči výkonem 180 cm a Karolína Zavadilová hod oštěpem výkonem 27.34 m. Čtvrtá byla Anna Drábková skok o tyči výkon 170 cm. Simona Tihlaříková byla osmá ve skoku vysokém výkon 120 cm.

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2022 >
Květen
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031