Zprávy z LVK 8. A,B

LVK  8. A,B   31.1. – 4.2. 2022

  1. Den

Začátek našeho lyžařského výcviku nebyl zcela standardní. V pátek nás čekala velká zkouška, kdy jsme museli podstoupit PCR testování. K velkému úspěchu a údivu byl výsledek všech účastníků negativní, a proto jsme mohli bezpečně v pondělí odjet. Již tradičně nás čekal v 7 hod. zelený šíp pana Veverky před školou. Po vyřízení všech nutných formalit (bezinfekčnost, seřízení lyží atd.) jsme se úspěšně nalodili do autobusu a vyrazili směr Horní Bečva. Cesta probíhala bez problémů s jednou zastávkou – za to velké díky panu Veverkovi. Zelený šíp nás však nepřivezl přímo k hotelu, ale k strastiplné cestě. Většina účastníků si vzala všechna zavazadla, avšak jeden účastník nabyl dojmu, že své zavazadlo zřejmě nepotřebuje a pošle zpět do Čejkovic. Tímto také díky paní učitelce, která žákovi vypomohla a zavazadlo dopravila k hotelu. Před hotelem jsme se rozřadili do pokojů a dostali půl hodiny na občíhnutí terénu a vybalení věcí. Stihli jsme zhlédnout i pokoje svých kámošů a utíkali do skiareálu Sachovka. Na místě nás čekal těžký úkol – obout si lyže a hurá na svah. První družstvo nezaskočil ani rychlý vlek a jezdili jak draci celé odpoledne. Třetí družstvo se seznámilo s lyžařskou výstrojí (různá průpravná cvičení) a následně všichni žáci vyjeli na menším vleku. Po prvních lyžařských krůčcích nás čekala zasloužená večeře v podobě hranolek a sekané s vajíčkem. Večer byl zakončen přednáškou na téma pravidla bezpečnosti na svahu. Po konci přednášky měli žáci volnou zábavu s večerkou v 10 hod.

 

  1. Den

Dnešní den začal perfektně. Pospali jsme si zhruba do 8 hod. a v půl 9 nás paní kuchařky přivítaly rautovou snídaní. Bylo zde vše, na co si náročný strávník vzpomene. Po pořádném posilnění jsme vyrazili směr Sachovka, kde proběhl dopolední výcvik. Co bychom to byli za školu, kdyby výcvik započal dle domluveného harmonogramu? To přeci nejde! Dva účastníci po vyšlapání strmité cesty zjistili, že jejich čipová karta na vlek zůstala ležet na poličce v hotelu. Pro čtenáře: představte si, že za sněhových podmínek sejdete ulici Újezd a zjistíte, že nemáte klíče, a tak se opět vracíte. Nutno dodat, že tito účastníci nebyli ze svého činu nadšeni a už vůbec z toho, co následovalo, protože šlapali zpět na hotel Labyrint. Dopolední blok byl ukončen skvělým obědem v podobě variací řízků s bramborem a zeleninovým salátem. Následoval krátký odpočinek a návrat k vlekům. Odpolední výcvik byl pro mnohé první zkušeností s velkým vlekem. Všichni to zvládli bravurně. Po náročném dnu nám bylo odměnou sezení při teplém čaji a pochutnávání si na špagetách s kuřecím masem a sýrem. Večer si připravilo 1. družstvo zábavný program plný her. Hry sklidily úspěch a žáci se rozutekli za volnou zábavou. Vše rychle uteklo a nastala večerka v 10 hod.

 3. Den 

Třetí a nejkritičtější den pro všechny kurzy, ale ne pro ten náš, začal standardně snídaní. Po doplnění energie jsme se přesunuli na dopolední výcvik. Počasí nám připravilo krušné chvíle v podobě sněhové vánice, to nás však neodradilo a výcvik jsme dokončili. Paní kuchařky naštěstí měly slitování s tímto počasím, které opravdu unavilo, a tak nám přichystaly vývar jako od babičky a kuře s rýží. Dle pravidel kurzu připadla na dnešní den odpolední odpočinková aktivita v podobě procházky. Drželi jsme se osvědčené trasy, která vedla do mírného kopce nad naším hotelem k rozcestí s krásným výhledem na zasněžené louky. Zde se děti vyřádily ve sněhových závějích, které v některých místech dosahovaly až po pás. Na zpáteční cestě jsme to vzali kolem přehrady a zpět k hotelu. Po cestě jsme toho stihli opravdu dost – od ochutnávky místní studánky, klouzání na zledovatělé cestě po vyfocení pár fotek pro babičky. Účastníci zájezdů poté zkonstatovali, že se opravdu o odpočinkovou vycházku nejednalo, někteří šli k hotelu již z posledních sil. Také stojí za zmínku, že několik účastníků (čtěte – kluci) si odpolední vycházku představovali jako nedělní promenádu na kolonádě a uzpůsobili tomu také svůj oděv. Mokré rifle, mikiny, botasky člověka opravdu unaví! Večer nás čekala zábava, kterou připravilo 2. družstvo. Měli jsme k dispozici společenskou místnost, tudíž prostor se vybízel k židličkové a diskotéce. Vše proběhlo dle plánu a pravidel a šlo se na kutě. 

 4. Den 

Po celé 4 dny se nestalo, že bychom museli někoho budit. Včerejší den byl zřejmě opravdu náročný, a tak nastal budíček v méně příjemnější formě než jsou líbivé telefonní zvuky. Telefony nahradili naši učitelé, na kterých evidentně procházka nezanechala takové šrámy. Po obvyklé rautové snídani se všichni oblékli, vzali lyže na ramena a čekal nás den D. Pro dnešní den byl naplánován slalom, který se také uskutečnil. Po odjetí slalomu vedoucí s údivem zírali, že všichni svěřenci si dokonale osvojili jejich výukové metody a sjeli jej se ctí a bez ztráty kytičky. Odpoledne se neslo v duchu dobrovolnosti. Mnozí šli opět na svah a jiní mohli využít azurového počasí k opalování na místních lehátkách. Na dnešní den připadla zábava pro třetí družstvo, kteří šli na jistotu a přichystali skupinové aktivity. Gró tohoto dne bylo večerní lyžování, kterého se zúčastnila poměrně velká část našich lyžařů. Nadšení z večerního lyžování bylo tak obrovské, že na zítřejší dobrovolné dopoledne se přihlásilo nadstandardně nezvyklé množství lyžařů. Uvidíme ovšem, zda lyžovačka proběhne dle plánů a nebyla to pouhá euforie z tohoto zážitku. Po návratu na hotel – k údivu vedoucích – posbírali účastníci zájezdu zbytky sil a vydali se propařit poslední večer do společenské místnosti. 

5. Den

Pátý a zároveň poslední den začal trochu rychleji než ostatní dny. Budíček zazvonil o něco dříve, jelikož bylo potřeba zahájit balení domů a úklid celého pokoje. Vedoucí zájezdu nenařídili jednotný čas k probuzení, ale každý musel uvážit, jak dlouho mu úklid pokoje a balení zabere, u některých bylo vhodné vstát před půl 7 ranní, aby všechno včas stihli. Rychlá snídaně na posilněnou a hurá na svah. Pamatujete si, jak jsme včera psali o nadšení z dnešního lyžování? O euforii? Přesně tak to bylo. Na svahu se sešli 3 instruktoři a 6 zdatných lyžařů, ostatní zvolili čas pro útratu posledního kapesného v místní restauraci. Počasí nepřálo jako včera, ale i tak bylo lyžování velmi příjemné, i když svah z důvodu prázdnin praskal ve švech. Hodina uběhla jako voda, poslední jízda, vzít lyže a zpět na hotel na oběd. Jako poslední jídlo paní kuchařky uvařily kuřecí maso s rýží a salátem. Všichni si moc pochutnali a ještě více nás potěšilo, že máme mezi sebou tolik slušných žáků, kteří poděkovali zaměstnancům kuchyně za celotýdenní báječné jídlo. Po obědě nezbývalo nic jiného než vzít věci a vydat se za zeleným šípem, který byl přistaven na parkovišti. Úspěšné nalodění netrvalo dlouho a hurá do Čejkovic. V autobusu instruktoři zhodnotili celý týden a poděkovali žákům za vytrvalost při výuce, slušné chování a spoustu srandy. Tímto končíme náš lyžařský deníček a přejeme rodičům příjemný víkend plný klidu a pohody, jelikož věříme, že vaše děti byly natolik unavené a utahané, že o nich nebudete vědět další 2 dny. 

PS: Utahat žáky více než sebe se každý den vyplatilo! 

 

Adresa školy

Základní škola T. G. Masaryka Čejkovice, okres Hodonín, příspěvková organizace
Školní 800
696 15 Čejkovice

kontakty

518 362 503, 606 629 364
zs.tgm@centrum.cz
info@zstgmcejkovice.cz
jidelna@zstgmcejkovice.cz
www.zstgmcejkovice.cz
Datová schránka ID: 22cpep7

< 2022 >
Květen
PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031