QR-TAB

My, žáci 9. B, jsme dostali jedinečnou příležitost uskutečnit v Čejkovicích projekt, který přinese prospěch nejen nám, ale i naší obci. Všimli jsme si, že existuje nedostatek informací o místních památkách, což brání turistům a obyvatelům obce v poznání historie a významných míst v Čejkovicích. Proto jsme přijali výzvu vytvořit projekt, který by tyto informace zpřístupnil široké veřejnosti. Vytvořili jsme tabulky s QR kódy, které jsou umístěny u významných památek. Jedná se o Kostel sv. Kunhuty, Zámek, Templářské sklepy, Domek T. G. Masaryka, Šibenici u Čejkovic, Vinný lis u kostela a Starou školu. Stačí jen vytáhnout telefon, naskenovat QR kód a získáte více informací o dané památce.

Rádi bychom zde také poděkovali Zbyňku Škrobákovi za jeho cenný přínos při tvorbě cedulek s QR kódy, obci Čejkovice za spolupráci při tvorbě obsahu webových stránek a v neposlední řadě také majitelům památek, kteří umožnili umístění tabulek s QR kódy na své objekty.

Těší nás, že jsme mohli přispět ke zvýšení povědomí o našich památkách a umožnit turistům i občanům objevit bohaté dědictví naší obce.