Přírodovědné úspěchy 2022/2023

Přírodovědný klokan.png

Pythagoriáda 2022

Bobřík informatiky

Letos poprvé na naší základní škole proběhla mezinárodní soutěž v informatice Bobřík informatiky. Žáci si mohli vyzkoušet netradiční úlohy z informatiky, které netestovali jejich znalosti, ale spíše logické uvažování, dedukci a informatické myšlení.

Matematický klokan 2023

Už tradičně se na naší škole konala soutěž Matematický klokan. Žáci se měli příležitost ponořit do fascinujícího světa matematiky a zkoušet své dovednosti a schopnosti v řešení netradičních úloh. Soutěž se zaměřovala na rozvoj logického uvažování, dedukce a matematického myšlení, spíše než na testování znalostí. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: cvrček (2.-3. třída), klokánek (4.-5. třída), benjamín (6.-7. třída) a kadet (8.-9. třídu).

Cvrček
Benjamín
Klokánek
Kadet

Humanitní úspěchy 2022/2023

Olympiáda v českém jazyce

Dne 1. 12. 2022 proběhlo v odpoledních hodinách školní kolo Olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se celkem patnáct žáků z osmého a devátého ročníku. Žáci mohli získat maximálně 50 bodů, 30 bodů za písemný test a 20 bodů za slohovou práci, která měla v letošním roce téma: Co se mi líbí/nelíbí na listopadu.

Letošní zadání vnímali žáci jako náročnější než v předešlých letech, což může být způsobeno tím, že zadání Olympiády v tomto roce nově připravilo VŠE v Praze.

Olympiáda v anglickém jazyce

V lednu se uskutečnilo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Ve dvou kategoriích soutěžilo celkem 35 žáků, úkoly nebyly zaměřeny na gramatická cvičení, ale na poslech, práci s textem, všeobecný přehled a schopnost vyjádřit se v cizím jazyce.

Mladší kategorie:                                                                                                                   Starší kategorie:

Sportovní úspěchy 2022/2023

Okresní kolo ve florbalu

Ve dnech 9. a 10. listopadu proběhly okresní kola ve florbalu pro mladší i starší žáky. Starší žáci (8. a 9. ročník) se utkali se soupeři z Hodonína, Dubňan a Veselí nad Moravou ve středu 9.11. na sportovní hale v Dubňanech. nakonec se umístili na předposledním 4. místě, což je v konkurenci týmů, které mají hráče věnující se florbalu, výborný výsledek.

Mladší žáci (6. a 7. ročník) pak ve čtvrtek 10.11. vybojovali 5. místo na základní škole v Dambořicích, kde se s nimi utkal domácí tým spolu s dalšími týmy ze Žarošic, Svatobořice - Mistřína, Kyjova a Žeravic.

Všem zúčastněným děkujeme za skvělé výkony.

Okresní kolo v plavání

Dne 28.3. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v plavání, které se konalo na plaveckém bazéně v Ratíškovicích. Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech, kdy každý člen plaval odlišný styl. Umístění v jednotlivých disciplínách záviselo na celkovém umístění družstva. Naši žáci nás reprezentovali ve všech kategoriích a dosáhli výborných výsledků, které si můžete prohlédnout níže. Tento úspěch přisuzujeme hlavně tomu, že máme oproti jiným školám výhodu v podobě bazénu a výuka plavání jako součást hodin TV. Děkuji všem zúčastněným za výbornou reprezentaci školy.

20230328_121357-min.jpg

Mistrovství Moravy a Slezska v atletice

Dne 10.6. 2023 proběhlo v Olomouci Mistrovství Moravy a Slezska starších žáků a žákyň v atletice.

Filip Červenka vybojoval zlatou medaili a získal titul mistra Moravy a Slezska, když zvítězil v hodu kladivem 4 kg, které poslal do vzdálenosti 51,07m. Bronzovou medaili vybojoval Vojtěch Šťavík, který poslal kladivo do vzdálenosti 41,68m. Oba dva si povedenými hody zlepšili své osobní rekordy.

Gratulujeme.

Snímek obrazovky 2023-06-14 v 11.07.58.png

Přírodovědné úspěchy 2021/2022

Pythagoriáda 2021, 4.11.2021

Přírodovědný klokan 2021

Humanitní úspěchy 2021/2022

Dějepisná olympiáda

Dne 19. ledna proběhlo školní kolo dějepisné olympiády zaměřené na téma Šlechta od konce raného středověku do roku 1648. Olympiády se zúčastnilo celkem 8 žáků z 8. a 9. tříd.

Zeměpisná  olympiáda

Dne 12. ledna se konalo školní kolo zeměpisné olympiády ve dvou kategoriích (A-6.třída a C-8. třída). V kategorii A soutěžili 3 žáci, v kategorii C 8 žáků.

Kategorie A byla zaměřena na planetární zeměpis, pohyby Země a práci s měřítkem. Kategorie C byla zaměřena na Evropu, mezinárodní organizace a Česko. Zde měli žáci trochu obtíže, protože učivo Česka na nás čeká teprve ve 2. pololetí.

Soutěž v anglickém jazyce

Dne 21.12.2021 se konalo školní kolo soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategorií, celkem se účastnilo 18 žáků. Soutěž nebyla zaměřena na gramatická cvičení, ale na poslech a práci s textem.

Kategorie I. - 6. a 7. třída

Kategorie II - 8. a 9, třída (o první místo se dělí tři žákyně, které dosáhly plného počtu bodů)

Sportovní úspěchy 2021/2022

Okresní kolo ve florbalu

Ve středu 10.11.2021 se uskutečnilo v Žarošicích okresní kolo ve florbalu kat. IV. (žáci 8. a 9. třídy). Turnaje se zúčastnili žáci domácích Žarošic, Svatobořice - Mistřína, gymnázium Kyjov a Čejkovice.

V pořadí škol jsme skončili na 3. místě. Od druhého místa nás dělil pouze rozdíl ve vzájemných zápasech. Poděkování patří všech zúčastněným za předvedené výborné výkony.