Matematický klokan

kategorie II.

Olympiáda z českého jazyka

Přírodovědný klokan

Soutěž přírodovědný klokan se na naší škole uskutečnil 11.10.2023. Soutěžili žáci 8. a 9. tříd.

Logická olympiáda

kategorie 3.-5. ročník
kategorie 6.-9. ročník

Basketbalový turnaj

Naše škola se zapojila do projektu organizovaného Českou basketbalovou federací a účastní se celkově čtyř basketbalových turnajů. První z nich se uskutečnil 30.11. v Kloboukách u Brna a celkově se ho zúčastnilo 6 základních škol (Čejkovice, Nikolčice, Dambořice, Šitbořice, Gymnázium a Základní škola Klobouky) Turnaj se hrál na dvě skupiny a vítězové postupovali následně do semifinále a finále.

Výběr naší školy, který se skládal z žáků 6.- 9. třídy, svou skupinu suverénně vyhrál. Taky semifinále jsme prošli hladce a postoupili jsme do bojů o první místo. Ve finále na nás byla znát menší únava a také kvalitní soupeř z Dambořic byl nad naše síly. Výsledkem bylo celkové druhé místo. Tímto děkuji všem žákům za výbornou reprezentaci školy a doufám, že i v nadcházejících turnajích nám bude štěstí přát.

Účastí na turnaji si škola také zajistila nemalé materiální vybavení v podobě míčů, rozlišovacích dresů a dalšího drobného vybavení pro basketbal.

20231130_122053.jpg

Orientační běh

Ve středu 27. září se za slunečného počasí konal již druhý ročník závodu v orientačním běhu. Této sportovní události se zúčastnili žáci ve věkovém rozmezí od 5. do 9. ročníku.

Cílem tohoto závodu bylo ověřit fyzickou kondici účastníků a jejich schopnost orientace v terénu podle mapy. V tomto ohledu jsme dosáhli vynikajících výsledků. Žáci 5. a 6. třídy se vydali na trať ve dvojicích nebo měli možnost závodit samostatně. Celkem museli absolvovat dvanáct kontrolních bodů rozmístěných v okolí školy, přičemž letošní ročník byl o to zajímavější, že závodníci obdrželi mapu až v okamžiku startem.

Několikrát se stalo, že někteří závodníci vyrazili směrem, kde se žádný kontrolní bod nenacházel. Přestože se vyskytly drobné potíže na trati způsobené ztrátou orientace, všichni soutěžící se dostali do cíle, a za to si zaslouží velké uznání. Zvláštní uznání patří nejrychlejšímu orientačnímu běžci, Marku Sládkovi, žákovi sedmé třídy, který ukázal, že nejen fyzická zdatnost, ale především schopnost orientace v mapě je klíčem k úspěchu.

7. třída - chlapci
8. a 9. třída - chlapci